Imunitní systém

Imunitní systém odpovídá za ochranu těla před virovými a bakteriálními infekcemi. Je jedním ze základních biologických systémů v těle. Představuje soubor obranných mechanismů velmi důležitých pro udržení dané osoby v bezpečí před chorobami, viry a bakteriemi. 
 
Mnoho vědeckých badatelů prokázalo, že Cordyceps sinensis pomáhá posilovat imunitní systém. Činí tak pomocí zvyšování počtu bílých krvinek, které tvoří první obrannou linii těla proti chorobám. Cordyceps sinensis je tudíž často doporučován pro znovuzískání energie nebo zotavení těla po nemoci. 
 
V jednom článku v časopise Chinese Journal of Integrated Traditional Western Medicine je popsáno, že Cordyceps sinensis zlepšuje imunitní systém nejenom u zdravých lidí, ale i u pacientů s diagnostikovanou leukémií. Je tomu tak proto, že u zdravých pacientů zvyšuje počet bílých krvinek o 74 % a u pacientů s leukémií o 400 %. 

Extrakt z Cordyceps sinensis přitom pomáhá podporovat makrofágy v rámci mononukleárního fagocytárního systému, přičemž zvyšuje množství mononukleárních buněk. 
 
Polysacharidy z cordycepsu aktivují makrofágy a zvyšují jejich aktivitu (syntézu IL-1 a IFN-gama). Tyto signální molekuly zvyšují počet lymfocytů a jejich aktivitu při stimulaci buněk NK („přirozených zabíječů“), které samy ničí infikované a rakovinné buňky.
Imunitní systém je velmi důležitý, protože působí jako strážce těla. V podstatě eliminuje špatné látky a dobré látky ponechává v těle. Existují dva typy deficitu imunity, u nichž může Cordyceps sinensis rovněž pomocí: primární deficit imunity a sekundární deficit imunity. 
 
Primární deficit imunity je především genetického typu. Řešení je skutečně obtížné, ale s Cordyceps sinensis není nikdy nemožné. Pokud se situace správně řeší, slabý imunitní systém se může časem zotavit. Problém připomíná skládanku puzzle, v níž chybějí některé dílky; Cordyceps sinensis pomáhá tyto chybějící dílky znovu najít. 
 
Naproti tomu sekundární deficit imunity se týká případů způsobených určitými chorobami. Klasickým případem sekundárního deficitu imunity je AIDS. U takto slabého imunitního systému může postižená osoba nést podobnou zátěž jako u primárního deficitu imunity. 
 
Léčba takovýchto problémů imunitního systému často závisí na konkrétním případu. Jeden léčebný postup nebo řešení se nehodí na všechny případy. Lidé se slabým imunitním systémem jsou obecně náchylní vůči patogenům a snadno onemocní. Přírodní léčebné přípravky jako Cordyceps sinensis mohou pomoci snížit riziko, jemuž může být osoba se slabým imunitním systémem vystavena. U lidí se slabým imunitním systémem je nejlepším nástrojem proti vážným zdravotním rizikům prevence onemocnění. Protože jsou náchylnější než kdokoli jiný, měli by být na své zdraví mimořádně opatrní a pokoušet se je chránit všemi možnými dostupnými způsoby.

 
Tisknout stránku Vytisknout stránku