Zdravý kardiovaskulární systém

Srdce je bezpochyby jedním z nejdůležitějších orgánů uvnitř lidského těla. Je důležité si udržovat srdce ve zdraví; jinak může nastat situace ohrožující život. Kromě dodržování zdravé životosprávy může při udržování odolnosti srdce velmi pomoci Cordyceps sinensis. Kardiovaskulární zdraví je vždy životně důležité a problémy se srdcem je třeba brát vážně. 
 
Cordyceps sinensis má schopnost stabilizovat srdeční tep. Výzkumy ukazují, že tento přírodní lék pomáhá také snižovat vysoký krevní tlak. Slouží rovněž jako ochrana proti postižení hypoxií a ischemií. Jedním ze stavů, při nichž by cordyceps mohl pomáhat, je srdeční arytmie. Jedná se o stav, kdy dochází k abnormální aktivitě elektrických impulzů řídících činnost srdce jako pumpy. Srdce při něm může mít problém s čerpáním správného množství krve. 
 
Cordyceps sinensis dokáže regulovat případy arytmie díky přítomnosti deoxyadenosinu, adenosinu a dalších s adenosinem příbuzných nukleotidů a nukleosidů. Tím napomáhá zlepšení krevního oběhu v mozku a věnčitých tepnách. Bylo provedeno mnoho studií zkoumajících účinky dlouhodobého podávání Cordyceps sinensis. Když je tento přípravek kombinován s tradičními léčebnými postupy, dochází k významnému zlepšení duševního zdraví, fyzického stavu a srdečních funkcí pacienta oproti těm pacientům, u nichž je dodržována pouze tradiční léčba. Navíc existují také studie, které tvrdí, že podávání Cordyceps sinensis podporuje dobrý průtok krve věnčitými tepnami směrem k srdci. To v podstatě pomáhá snižovat pravděpodobnost vzniku koronárních srdečních onemocnění. Může to také pomoci při snižování hladiny fibrinogenu a viskozity krve a tak usnadnit snižování rizika infarktu myokardu. Mezitím se ukázalo, že fermentovaný cordyceps má pozitivní účinky u případů ischemie myokardu. 
 
To potvrzuje studii, kterou provedl Ču v roce 1998 a která se snažila stanovit úlohu Cordyceps sinensis při snižování množství kyslíku v myokardu a zároveň prokázat protiischemické účinky tohoto přírodního léku. 
 
Při užívání cordycepsu dochází ke zjevné stabilizaci buněk, která napomáhá snižovat výskyt případů nepravidelného srdečního tepu. V roce 1994 byl proveden klinický experiment zahrnující 38 starých pacientů s diagnostikovanou arytmií. Když pacienti s komorovými arytmiemi podstoupili léčbu pomocí Cordyceps sinensis, projevilo se u nich zlepšení zdravotního stavu s úspěšností přibližně 80%. 

Další studie zjistily, že během léčby extraktem z cordycepsu dochází k  rozšíření (uvolnění) aorty a stehenní tepny, což vysvětluje potenciál tohoto přípravku při léčbě ischemie končetin, která je dnes přední příčinou mužské invalidity. 
 
Protože Cordyceps sinensis je přírodní látka, pacienti nemusejí očekávat žádné negativní vedlejší účinky, které často hrozí u syntetických léků.

 
Tisknout stránku Vytisknout stránku